Říká se mu lidově energetický štítek, energetický průkaz, je zjednodušeně řečeno výsledkem tepelného auditu nebo také energetického auditu.
Průkaz energetické náročnosti budovy - nemovitosti, bytu, rodinného domu (energetický štítek, energetický průkaz), je zcela nově definován zákonem č. 318/2012 Sb. (Tento zákon je novelizovaný právní předpis - zákon č. 406/2000 Sb).
Forma průkazu energetické náročnosti (průkaz ENB) spolu se způsobem zpracování je podrobně rozepsána ve vyhlášce č. 148/2007 Sb.. V současné době se připravuje novelizace této vyhlášky.
Energetický průkaz náročnosti budov obsahuje informace o energetické náročnosti budovy - tedy zjednodušeně o tom, jak je nákladné budovu vytopit.
Energetická náročnost budovy se stanovuje výpočtem celkové roční dodané energie v GJ potřebné na vytápění, větrání, chlazení, klimatizaci, přípravu teplé vody a osvětlení při jejím standardizovaném užívání bilančním hodnocením.
Proč je průkaz potřeba a proč je dobrý nápad jej nechat zpracovat kvalitně s odbornou znalostí:
Informuje majitele objektu o slabých místech energetických ztrát či úniků. Definuje předem náklady spojené s uživaním objektu. Nepoškozuje stranu prodavajiciho či kupujiciho. Platnost průkazu je na dobu 10 let.
Co musí energetický štítek obsahovat: Dvě základní součásti Průkazu energetické náročnosti
protokol prokazující energetickou náročnost budovy grafické znázornění energetické náročnosti budovy. Klasifikace energetické náročnosti budovy je rozdělena do klasifikačních tříd A až G, kde jsou také určeny jejich hranice.
Průkaz zahrnuje:
Kvalitu stavebních konstrukcí v souvislosti s tepelnými úniky a ztrátámi. Energetickou spotřebu na topení a ohřev užitkové vody. Energetickou spotřebu na svícení a elektrický proud umístěných spotřebičů. Energetickou spotřebu na chlazení - klimatizaci. Energetickou spotřebu celého objektu vztažné plochy na 1 m2/ rok / kW / hod. Kdy je povinností průkaz zpracovat a kdo je odpovědný za jeho vytvoření Průkaz energetické náročnosti - energetický průkaz je povinen zajistit vlastník budovy, stavebník nebo společenství vlastníků. Průkaz energetické náročnosti budovy nesmí být starší 10 let a je povinnost ho přiložit k dokumentaci při:
prodeji nebo pronájmu budov, od 1. ledna 2016 při pronájmu ucelené části budovy výstavbě nových budov, při větších změnách dokončených budov , a v dalších případech stanovených zákonem. Řešení pro Vás? Vše zařídím, nechám vypracovat a předám. To ovšem neomlouvá a povinnosti nikoho nezbaví. Pomohu zájemcům o prodej bytů i domů energetické štítky zajistit:
Zpracování energetických auditů pro bytové domy, komerční objekty, panelové domy a další.
Tvorba energetických bilancí náročnosti budov a jejich opatření v rámci investic a návratnosti Zpracování energetických průkazů budov a štítků obálky budovy pro stavebně technické účely a jako součást energetických auditů Optimalizace nákladů na vytápění budov s využitím diagnostiky energetickým monitoringem a nastavení topných systémů Termovize stavebních konstrukcí, tepelných mostů a úniků, revize elektrických zařízení a technologií.
A co víc, nejen, že průkaz může mít každý klient MF reality ve velmi krátkém čase, může ho mít i kdokoli ze zájemců, kterým realitní služby MF reality nejsou poskytovány. Vše za Vás vyřídím s náležitou péčí, ať jste či nejste klienty naší kanceláře.